Září 2011

Cesta do Sydney

28. září 2011 v 10:08 | Kuba
Ahoj,
takže právě se přistálo v Soulu a mám ještě 2,5 hod do odletu do Sydney, tak můžu přihodit nějaké řádky, zkontaktovat rodinu a přátele...
Let započal ve Vídni, odtud do Zurichu a po přestupu a opětovné kontrole el. branami a pasovou kontrolou směr Soul. Oba lety proběhly relativně vpořádku, pouze když se přistávalo v Zurichu, tak dosednutí bylo opravdu tvrdé a všichni vyjekli, ale zvládli jsme to, naproti tomu dosednutí v Soulu bylo ukázkové, akorát někde nad Pekingem a přes Žluté moře začaly slabší turbulence...
Letadlo je typ Boeing 747 (tzv. Jumbo), 3 třídy - First class, Business class a Economy, já jsem samozřejmě v poslední :). Na palubě se podávala vždy snídaně a oběd, no některé věci hlavně korejská jídla jsem viděl a chutnal poprvé a teda asi bych v Korei umřel hlady, zelenina chutnala jak zázvor akorát to nepálilo a hlavní jídlo chutnalo jak týden nošená bota korejského vojáka :D.
Trasa cesty je Wien-Zurich-Soul-Sydney zhruba něco kolem 23hod čistého letu... Do Sydney máme přílet ve čtvrtek 29.9. v 6:20 hod místního času, takže si odečtěte -8 hod a víte kdy je to v ČR.
Fotky přidám později, snad se v po příletu co nejdřív připojím a budou i ze Sydney... ;)

Září 2011

22. září 2011 v 21:19 | Kuba

Kdo jsem a jak to všechno začalo?


Ahoj!
zdravím všechny z Vás, ať už jste mí osobní přátelé, kamarádi, bývalí kolegové, rodina nebo jen kolemjdoucí co náhodou narazili na tento blog :)
Jmenuji se Kuba, je mi 26 let a poslední 3 roky jsem žil a pracoval v Brně, jinak pocházím z Hodonína, kam se vždy rád vracím.
Oblibu mám hlavně v cestování, miluji léto, chuť dálek, nové výzvy, poznání..., nesnáším nudu a zejména zimu, s tím vcelku úzce souvisí i to, že od svých 14 let jezdím na motorce - je to srdcovka a vlastně i jediný koníček, který mi tak dlouho vydržel.. Je to hlavně neskutečný pocit svobody, který lze v sedle zažít a taky super ventil pro vyčištění hlavy! Taky rád fotím, tak snad se bude na co dívat :)

Proč vlasně tento blog vzniká? Rád si plním sny a zdá se, že právě ten můj-největší zanedlouho začne být skutečností - totiž za 5 dní (27.9.2011) odlétám do Austrálie, přesněji Sydney. Prvotní myšlenka o Austrálii byla někdy kolem roku 2006, kdy jsem začal uvažovat o práci, nových zkušenostech a vůbec životě v zahraničí. Rozhodnutí pro Austrálii bylo vcelku jasné - vždy jsem chtěl do tepla, k moři, anglicky mluvící země, což Evropa bohužel nesplňuje. Pak se nabízí jet jen do Států a nebo právě Austrálie. No a jelikož do Států se jezdilo před 15-20 lety a už to asi není to co to bývalo, taky proti ní hraje vyšší kriminalita, nižší životní úroveň, "jiná" mentalita, taky to, že nevím jaký stát bych volil, vyšla mi jako nej volba jednoduše Austrálie :) Za tu dobu jsem si udělal myslím docela velký přehled o této různorodé zemi, přečetl nějaké knihy, články, blogy - které průběžně sleduji.
A jelikož život neběží tak, jak si ho člověk naplánuje, ale tak jak plyne se všemi radostmi i nástrahami, teprve tento rok nastal čas, kdy jsem se mohl 100% rozhodnout, že skutečně pojedu studovat do Austrálie-mé vysněné země :).

Budu rád, když Vám mé další příspěvky, články a fotky blíže přiblíží tuto cestu k "protinožcům" :).

So wait for it! :D